https://diigo.com/0mx6dx
https://blogfreely.net/pruitt86roberson/kancelaria-upadlosc-konsumencka-q1g1
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Położenie osoby zadłużonej a upadłość konsumenckaŚledząc fora o tematyce finansowej i pożyczkowej coraz systematyczniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym artykule postaramy się rzucić trochę światła na przedmiotowe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w rodzimym systemie prawnym, jednakże do tej chwili mogły z niej korzystać tylko i wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki partnerskie). W chwili obecnej (a dokładniej z końcem grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby indywidualne - konsumenci.

Aczkolwiek, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi zrealizować wiele przesłanek. Na wstępie należy wykazać, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych deklaracji - doskonały przykład osób, które wzięły dużo zadłużeń i sumy rat przewyższają uzyskiwane przychody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie trzeba wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy składaniu adekwatnego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego słusznym rozwiązaniem jest korzystanie ze wsparcia fachowego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.